Android Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

8
Sitemizden proxy satın alan birçok kişi sürekli bu proxyleri nasıl kullanacağını bize soruyor, eğer siz de Android proxy ayarları nasıl yapılır merak ediyorsanız bu yazımızda bunu anlattık. Kolay bir şekilde satın aldığınız proxy’i android cihazına kurup yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

➡️ Android Proxy Ayarları

İnternet üzerinde daha hızlı işlem yapabilmek veya bağlı olduğumuz ağ aracılığıyla yasaklı olan sitelere girebilmek için çeşitli yollara başvuruyoruz. Bunun için, birçok kişi tarafından bilinen ve en güvenli kabul edilen yöntemlerden biri de proxy yöntemi. Android cihazlarınızda, uygulama marketiniz üzerinden proxy uygulaması indirebilir ve ağınızı kontrol altına alabilirsiniz. Fakat bu işlemi manuel yapmak istiyorsanız, cihazlarınız buna da izin veriyor.

➡️ Proxy Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Proxy, en basit tabiriyle; girmek istediğiniz siteye, ekstra bir kanaldan geçerek giriş yapmanızı sağlayan bir tür aracıdır. Proxy yaklaşık 5 yıldır, sayısız insan tarafından kullanılmaktadır. Türkçesi vekil sunucu olan proxy, kişi, internet üzerinde bir sunucuya bağlanırken vekil olarak işlem yapar. Yani normalde, internet sağlayıcınız aracılığıyla gireceğiniz sunucuya, başka bir vekil sunucu yardımıyla giriş yaparsınız. Böylelikle proxynin birçok faydasını da elde edersiniz tabii.

➡️ Proxy Kullanmanın Faydaları

Proxy kullanmanın birçok faydası vardır. Proxy kullanımının, kullanıcıya sağladığı başlıca faydalar şu şekilde sıralanabilir;
 • ✅ Ip adresiniz korunur ve gizli kalır. Giriş yapacağınız site, sizin ip adresiniz yerine vekil sunucunuzun ip adresini görüntüleyecektir.
 • ✅ Engellenmiş ve yasaklı içeriklere ulaşabilirsiniz.
 • ✅ İnternetinizi daha hızlı ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • ✅ Karşılaşabileceğiniz tehdit unsuru içeren web siteleri filtrelenebilir ve böylelikle siber zorbalıktan korunabilirsiniz.
 • ✅ Daha emin ve tedbirli bir internet deneyimi elde edersiniz.
Ancak unutulmaması gereken bir nokta var ki; proxy yalnızca tarayıcınızda etki gösterecektir. Proxy ile bağlı olduğunuz internet, uygulamalarınızın büyük bir bölümünü açmayabilir. Fakat internet üzerinde işlem gerçekleştirecekseniz ve bunu tarayıcınız aracılığıyla yapacaksanız, proxy büyük fayda sağlayacaktır.

➡️ Proxy Ayarları Android’de Nasıl Değiştirilir?

 1. Android proxy ayarlamak, işlemini birkaç dakikanızı harcayarak yapabilirsiniz. Bağlı olduğunuz ağ üzerinde işlem yapabilmek için ilk olarak Wi-Fi kullanım paneline gitmeniz gerekir. Karşınıza çıkan ağlar arasında, bağlantı sağladığınız Wi-Fi ağına basılı tutarak işleme başlayabilirsiniz.
 2. Önünüzdeki ekrandaki ‘Gelişmiş seçenekler‘ butonuna tıkladığınızda proxy ayarlarını görebilirsiniz. Proxy seçeneğine tıklayarak manuel (el ile) veya otomatik olarak ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Proxy ayarlarını yapıyor olduğunuz esnada sizden sunucu adresi istenecektir.
 3. Tarayıcınıza ‘bedava proxy adresleri’ yazarak ücretsiz sunuculara ulaşabilirsiniz, zira internette milyonlarca proxy adresi mevcuttur veya Günlük Proxy üzerinden ücretsiz olarak her saat başı yenilenen proxylere erişebilirsiniz: https://www.gunlukproxy.com/ Bu proxy adresleri arasından istediğinizi seçerek, ip adresini önünüzdeki ekrana girebilirsiniz. Bu işlemi bitirip ayarlarınızı kaydettikten sonra proxy ayarlarınız değişir.
8 Yorumlar
 1. bilhadi.net diyor

  Günlerdir Araştırdığım Bir Konu idi. Gayet Açıklayıcı Ve Düzenli Bir Yazı Olmuş. Ayrıca Aradığım BirÇok Konu’da Güvendiğim Tek Proxy Sitesi.

 2. M.Salih ASLAN diyor

  ücretsiz proxy her ne kadar önermesem de gizlilik ve güvenlik bakımından yine de faydalı paylaşım için teşekkürler.

 3. Sohbet diyor

  Bazı sitelere giriş yapamıyordum. uızun zamandır aradıgım bir konu, çok güzel anlatmışsınız tşkler

 4. sohbet diyor

  Proxy özelliklede IRC dünyasını çok etkilemektedir çünkü sohbet sitesindeki kendi ip ile banlandığında Proxy kullanarak artık android telefonlardanda kullanılabilmektedir. Fakat illegal olduğu için iyi birşey değil.

 5. ilgili haber diyor

  daha önce iOS kullanıcısıydım kolaylıkla proxy değiştiriyordum Android’e geçtiğimden beri yapamıyordum çok iyi anlatmışsınız çok teşekkür edeirm.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al