İnternette Gizlilik Rehberi (5 En İyi Yöntem)

0

Web servisleri ve kullanılan yazılımlar, internetteki her türlü bilgiyi ve her türlü hareketi kayıt altına alır. İnternette gizli kalmak amacı ile 5 farklı yöntem vardır.

Bunlar;

  1. ✅ İyi Bir Firewall Kullanmak
  2. ✅ Virtual Private Network(VPN) Hizmetini Kullanmak
  3. ✅ Güvenli Bir Hyper Text Transfer Protocol Security(HTTPS) Hizmetini Kullanmak
  4. ✅ Takip Edilen Verileri Düzenli Olarak Silmek
  5. ✅ Alışkanlıkları Gözden Geçirmek

➡️ İyi Bir Firewall Kullanmak

Bilgisayarlarda adı geçen verilerin tamamı Firewall adı verilen yazılım tarafından denetlenir ve gözlemlenir. Şüpheli olarak görülen girişler ve çıkışlar Firewall adı verilen yazılım sayesinde engellenmektedir. Başarısı kanıtlanmış olan Firewall adı verilen yazılım kullanmak, kötü niyetli girişleri büyük oranda engeller. Firewall adı verilen yazılım, internette gizlilik için gereklidir.

➡️ Virtual Private Network(VPN) Hizmetini Kullanmak

İnternet ortamında gizliliği sağlayabilmek amacı ile kullanılan yöntemlerden biri de Virtual Private Network(VPN) hizmetini kullanmaktır. Virtual Private Network(VPN) hizmeti sayesinde bilgisayar kullanıcıları tarafından girilen tüm veriler şifrelenmektedir. Virtual Private Network(VPN) hizmeti sayesinde bilgisayarların Internet Protocol(IP) adresleri de gizlenmektedir. Virtual Private Network(VPN) hizmeti, internette izlenmeden gezmek için gereken bir hizmettir.

➡️ Güvenli Bir Hyper Text Transfer Protocol Security(HTTPS) Hizmetini Kullanmak

Bilgisayarların adres çubuğunda yer alan Hyper Text Transfer Protocol Security(HTTPS) hizmeti, bilgisayar kullanıcıları tarafından girilen tüm verilerin şifrelenmesini olanak sağlayan bir hizmettir. Hyper Text Transfer Protocol Security(HTTPS) hizmeti sayesinde bilgisayar kullanıcıları tarafından girilen tüm kötü niyetli girişler büyük oranda engellenir. Hyper Text Transfer Protocol Security(HTTPS) hizmeti, bir ücretsiz Proxy hizmetidir.

➡️ Takip Edilen Verileri Düzenli Olarak Silmek

Bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılan web siteleri, web tarayıcıları ve doldurulan formlar gibi birden fazla veri kayıt altına alındığı için, takip edilen verileri düzenli olarak silmek, internet ortamında gizlilik için önemlidir.

Uzaktan erişim yolu ile bilgisayarların birbirinden farklı ağlara bağlanmayı olanak sağlayan internet teknolojisine Virtual Private Network(VPN) denir. Virtual Private Network(VPN) hizmeti, söz konusu olan ağ üzerinde veri alışverişi sağlar. Virtual Private Network(VPN) hizmeti, bir hızlı Proxy hizmetidir.

İnternet ortamında meydana gelen veri trafiğinin kontrol edilebilmesine olanak sağlayan güvenlik duvarı yazılımına Firewall denir.

İnternet ortamında birden fazla ücretsiz proxy sitesi vardır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al
Elazığ araç kiralama Mersin araç kiralama İstanbul araç kiralama İzmir araç kiralama Mersin evden eve nakliyat Elazığ evden eve nakliyatİstanbul evden eve nakliyat İzmir evden eve nakliyat