İnternette İzlenmeden Gezmek (Kimse Sizi Takip Edemesin!)

Internet Crime
3

Günümüzde internet herkesin günlük en azından birkaç saat girdiği önemli bir mecradır. Geçmişi çok fazla olmasa bile artık günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Akıllı telefonlar sayesinde internete istediğimiz her yerden ulaşabiliyoruz. Akıllı telefonlardan internete girerek her türlü işlemimizi anında halledebiliyoruz.

Ancak internet aynı zamanda çok da güvenli olmayan bir yapıdır. Birçok bilinçsiz kullanıcı bu nedenle önemli bilgilerini başkalarına kaptırabiliyor. Bunları engellemek de daha güvenli yollarla internete girmeyi gerektiriyor. Bu nedenle internette gizlilik konusu oldukça önemlidir. İnternette izlenmeden gezmek herkesin ihtiyacıdır.

➡️ Ücretsiz Proxy Sitesi

Ücretsiz Proxy siteleri sayesinde internet üzerinde güvenli bir sörf yapmak mümkün. Bir ücretsiz Proxy sitesi ile internette dolaşmak bilgisayarın kimliğini gizleyerek olası güvenlik açıklarını engeller.

Proxy siteleri kendi bilgisayarınız ile internet sağlayıcı sunucu arasında bir köprü görevi görür. Böylece internet servis sağlayıcı firmadan ilk olarak vekil sunucuya veri gider ve bu veri daha sonra kendi bilgisayarınıza gelir. Böylece giden verilerin sizin bilgisayarınızdan çıktığı gizlenmiş olur. Gönderilen veri gönderilecek yere ulaştığında kaynak adres olarak vekil sunucu gözükür. Hızlı Proxy siteleri sayesinde bu işlemleri yapmak oldukça kolaydır.

➡️ Proxy Siteleri Nelerdir?

VPN uygulamalarının aksine Proxy siteleri için herhangi bir indirme yapmak gerekmiyor. Arama motoruna Proxy yazıldığı zaman listelenen Proxy sitelerinden herhangi bir seçilerek Proxy hizmeti almak mümkündür. Bu sitelerinin çoğunluğu ücretsiz olarak hizmet verir.

➡️ Proxy Siteleri Neden Kullanılır?

Dünya çapında Proxy siteleri daha çok güvenli bir internet bağlantısı sağlayarak kimliği korumak amacıyla kullanılır. Ancak ülkemizde bu durum farklıdır. Bizde Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından çeşitli sitelere sıklıkla engellemeler getirilmekte. Kullanıcılar da bu engellemeleri aşmak amacıyla Proxy sitelerini kullanıyorlar.

Proxy siteleri sanki başka bir ülkeden bağlantı yapılıyormuş gibi hizmet verir ve böylece siteye erişim sağlanır. Proxy siteleri sayesinde internet üzerinde erişilemeyecek bir site yoktur. Ülkemizde bilindiği üzere birçok önemli site (Wikipedi gibi) engellenebiliyor. Bu engellemeleri aşmanın en kolay yolu ise kesinlikle Proxy servisleri olarak gösterilebilir.

3 Yorumlar
  1. Afyon Beyaz Mermer diyor

    İnternette gizlilik ve internet sitelerin de hızlı gezinmek için faydalı bir içerik olmuş, elinize sağlık.

  2. Elbise diyor

    internette gizlilik ve internette hızlı gezinmek adına yararlı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık.

  3. sohbet diyor

    Ben daha önce Hotspot kullanıyordum ama bunuda denedim güzel bir uygulama makale yazınız için tşkler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al
Elazığ araç kiralama Mersin araç kiralama İstanbul araç kiralama İzmir araç kiralama Mersin evden eve nakliyat Elazığ evden eve nakliyatİstanbul evden eve nakliyat İzmir evden eve nakliyat