Ücretsiz Proxy Nasıl Bulunur? (Hızlı ve Güvenli)

3

Ülkemizde internet hizmetlerinin gelişmesiyle insanlar birçok web sitesini ziyaret ediyor. Bu siteler bazen çeşitli nedenler dolayı erişim engeline takılabiliyor. Bu engellemeler genellikle Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından yapılıyor. Bir web sitesine girildiğinde site engellendiğine dair uyarı metni yer alıyor. Bu tür sitelere girmek normal yollardan ne yazık ki mümkün değil. Bu tür sitelere girmek için çeşitli yolları denemek gerekiyor. VPN kullanmak, DNS değiştirmek bunlardan birkaçı. En çok bilinen ve kullanılan yöntemse Proxy servislerini kullanmak. Ücretsiz Proxy servisleriyle internetteki yasaklı sitelere girmek mümkün oluyor.

➡️ Proxy Siteleri

Hızlı Proxy sitelerini kullanarak hiçbir program indirmeye gerek kalmadan internette özgürce dolaşmak mümkün. Ücretsiz hızlı Proxy servisleri sayesinde bu aynı zamanda hiçbir para ödemeden de yapılabiliyor. Burada internet üzerinden kolayca ulaşılabilecek birkaç güncel Proxy sitesini sıraladık.

 • ✅ Günlük Proxy
 • ✅ Proxy Site
 • ✅ Hidemyass
 • ✅ Ktunnel
 • ✅ Free Proxy
 • ✅ Block Away

Bu ve benzeri ücretsiz proxy sitesi sayesinde internette çok rahat sörf yapmak mümkün.

➡️ Proxy Siteleri Güvenli Mi?

Herkes tarafından en çok sorulan soruysa bu tür sitelerin güvenli olup olmadığıdır. Diğer soru da bu sitelerin yasallık durumudur. Günlük Proxy hizmeti sağlayan siteler erişim engeline genellikle takılmamış olup kolayca erişime açıktırlar. Bu nedenle herhangi bir yasal engel söz konusu değildir. Ayrıca Proxy siteleri bağlantı adresinizi gizlediğinden aslında normal bir gezintiye göre daha güvenlidir. Bu nedenle Proxy kullanmak isteyenlerin kafasında bir soru işareti oluşmasına gerek yoktur.

➡️ Proxy Siteleri Nasıl Çalışır?

Proxy kelime anlamı olarak vekil demektir. Proxy sunucuları bilgisayarınıza ait IP adresiyle internet sağlayıcı arasında bir köprü görevi görür. Bu şekilde internet sağlayıcısından gelen veriler doğrudan IP adresinize aktarılmaz. İlk olarak vekil sunucu bunları alır ve sizin bilgisayarınıza aktarır. Bu aktarımda bilgisayarınızdan giden veri vekil sunucu tarafından gönderilmiş gibi olur. Bu da bilgisayarınız adresinin korunmasını sağlar. Böylece veri güvenliği artırılmış olur. İnsanlar da istedikleri siteye girerken aynı zamanda bilgisayarlarının veri güvenliğini de sağlama almış olurlar.

3 Yorumlar
 1. 720p izle diyor

  İnternette gizliliği sağlamak için bu ücretsiz proxyler dışında bir site var mı bildiğiniz?

 2. Hd Film izle diyor

  Gizlilikğimiz kesin bu yöntemler ile sağlanabiliyor mu hocam?

 3. hd film izle diyor

  Günlük proxyler ne zaman gelecek?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al proxy satın al
Elazığ araç kiralama Mersin araç kiralama İstanbul araç kiralama İzmir araç kiralama Mersin evden eve nakliyat Elazığ evden eve nakliyatİstanbul evden eve nakliyat İzmir evden eve nakliyat